В Украине выбрали самое популярное слово 2021 года


Опубликованно 24.01.2022 02:10

В Украине выбрали самое популярное слово 2021 года

Слoвник сучaснoї укрaїнськoї мoви тa слeнгу «Мислoвo» oбрaв слoвo «вaкцинa» лідeрoм 2021 рoку. Як зaзнaчaється, пoдії oстaнніx двox рoків і в цьoму рoці істoтнo пoзнaчились нa гoлoвниx лінгвістичниx тeндeнціяx.

Прo цe йдеться у повідомленні возьми порталі словника, пише «Я і Установление».

«Як і в минулому році, предлог цього року продиктовано пандемією коронавірусу, але вже в наступному її витку. Вакцина і похідні від неї трепология, перш за все «вакцинація», повністю домінували в суспільній дискусії минулого року», — йдеться в публікації.

Відзначили і праздник факт, що питомо українське выражение «щеплення» переважало у вживанні «вакцинація» целых до початку кампанії масової вакцинації від коронавірусу.

Серед інших важливих похідних альбо пов’язаних із вакциною/вакцинацією слів 2021 року відзначають:

* антивакцинатор (скорочено антиваксер разве антивакс) – противник вакцинації

* ревакцинація – повторна вакцинація чтобы підтримки рівня імунного захисту

* бустерна порция (скорочено бустер) – додаткова привкус вакцини, якою проводиться ревакцинація

* імунізація – процес набуття імунітету, зазвичай шляхом вакцинації

* імунітет – здатність організму протистояти дії шкідливих зовнішніх факторів. Тута можна згадати філологічну інтервенцію митрополита Епіфанія, який назвав “імунітет” словом сказать 2021 року, провівши цікаві паралелі між поведінкою вірусу та нашого північно-східного сусіда.

* ковідна тисяча либо тисяча Зеленського – ініціатива президента Зеленського, спрямована получай стимулювання вакцинації. Щоправда, доступна вона лише тим, хто знайомий із діджиталізацією та користується додатком “Дія”. Держи соціально-вразливі групи населення данная ініціатива не розрахована.

Іншими словами, які окреслювали публічний высказывание минулого року, були:

* Велике будівництво – ще одна ініціатива Зеленського, спрямована для розвиток інфраструктури

* деолігархізація – боротьба з олігархами, яку розпочав руководитель Порошенко, і сам же від неї постраждав

* свет – у зв’язку з відкриттям ринку сільськогосподарських земель та найбільшим урожаєм зернобобових культур в історії України

* вагнергейт – провалена спецоперація українських спецслужб, яка мала держи меті затримання найманців російської приватної військової компанії Вагнера

* війна – агресивна болтовня та невмотивоване розміщення Росією значних військових сил біля кордонів України наприкінці року спричинили впредь до широкої дискусії щодо можливості повномасштабного вторгнення РФ.

Зазначимо, що кадастр «Мислово» створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Фр та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

 «Мислово» обирає речение року вдев’яте. Основними критеріями рядом виборі слова року є його популярність та соціальна значущість. Трепотня року за минулі роки:

  • 2020: коронавірус
  • 2019: діджиталізація
  • 2018: томос
  • 2017: безвіз
  • 2016: корупція
  • 2015: отключение
  • 2014: кіборги
  • 2013: євромайдан


Категория: Общество