Виробника автомобілів Ravon позбавили більшості пільг
Опубликованно 25.03.2019 01:50
Компанія GM Uzbekistan, що випускає автомобілі під марками Chevrolet (для Узбекистану) і Ravon (для експорту в країни СНД), позбавлена практично всіх податкових пільг, якими вона користувалася останні десять років.
Про скорочення пільг для компанії GM Uzbekistan стало відомо з постанови президента Узбекистану «Про прогноз основних макроекономічних показників і параметрів Державного бюджету Республіки Узбекистан на 2019 рік і бюджетних орієнтирів на 2020-2021 роки». Тепер «Дженерал Моторс Узбекистан» та підприємства — виробники комплектуючих звільнені від сплати податку на додану вартість (ПДВ). Про це повідомило агентство Докладно.uz.
Компанія GM Uzbekistan працювала в особливому економічному режимі з 2008 року. Підприємство було звільнено від сплати всіх податків, що діють на території Узбекистану, а також обов'язкових платежів до Республіканський дорожній Фонд. Крім цього підприємства — виробники комплектуючих виробів, матеріалів і технологічної оснастки були звільнені від сплати ПДВ і податку на прибуток у частині реалізованої ними продукції для автомобілів виробництва ЗАТ «Дженерал Моторс Узбекистан», а також від податку на майно в частині основних засобів, що використовуються для їх виробництва.
Нагадаємо, що на початку жовтня 2018 року Міжвідомча комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) порушила антисубсидіарне розслідування щодо імпорту в Україну узбецьких «Равонов». Підставою для розслідування стала скарга асоціації «Укравтопром» на те, що в період з 2015 по 2017 рік імпорт нових легковиків з Узбекистану виріс на 760% в абсолютних показниках, і це могло завдати істотної шкоди українським автовиробником. У зверненні «Укравтопрому» також було зазначено, що узбецькі виробники встановили на свою продукцію ціни нижче ринкових, оскільки користувалися податковими пільгами і отримували субсидії від уряду Узбекистану. У разі позитивного висновку МКМТ Україна могла ввести захисні заходи, наприклад, спецмита як в 2015-му році.
Пізніше посол Узбекистану в Україні Алішер Абдуалиев назвав розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів дискримінацією і спробою «витискання з ринку конкурента». А вже на початку грудня 2018 року антисубсидіарне розслідування припинилося — МКМТ заявили, що, починаючи з 2018 року ЗАТ «Дженерал Моторс Узбекистан» не отримує субсидії від уряду Узбекистану, а отже підстав для застосування компенсаційних заходів немає.
Фото: GM Uzbekistan
Категория: Авто