Стародавнє місто, яке скоро зникне назавжди
Опубликованно 08.02.2018 00:32
Стародавній турецький місто Хасанкейф, який знаходиться в Південно-Східній провінції Туреччини Бетмен, становить 12 000 років. Римляни, візантійці, Османи та тюркські племена всі оселилися там, залишивши свій слід у багатої історії міста.
Тепер відома пам'ятка мінарети, фортеці і руїни мосту дихання як продавці сувенірів пропонують свої товари для того, щоб жменька туристів помилуватися залишками древніх цивілізацій.
Але в найближчі кілька років, це все піде.
Стародавній турецький місто Хасанкейф, який знаходиться в Південно-Східній турецькій провінції Батман.
В історичному центрі міста Хасанкейф розташований зникнути назавжди під відступить від скандального проекту греблі Ілісу.
Турецькі офіційні особи стверджують, що греблі ГЕС буде забезпечувати електроенергією та поливної важливе значення для розвитку курдського переважають південно-сході.
Вони обіцяють історичні будівлі будуть збережені і переміщені надзвичайно амбітний план, але місцеві жителі налаштовані скептично. Вони побоюються підтоплення Хасанкейф можуть завдати незліченний шкоду на регіон, який не буде уникати суто перенесення пам'ятників у нові райони.
"Шляху назад немає", - заявив Аріф Айхан, член Асоціації торгівлі та туризму в Хасанкейфе розповів AFP.
Базар трейдера Мехмет Емін Айдин додав: "ми будемо намагатися, щоб воювати як можна довше, тому що краса та історія міста не будуть знищені".
На 12 000-річний місто розташоване зникнути назавжди під відступить від проекту будівництва греблі Ілісу.
Серед найбільш відомих археологічних пам'яток в районі є залишки старого мосту Тигр, зруйнованого чотири арки, побудований в 12 столітті і центральна арка була колись найбільшим у світі.
Але з будівництвом греблі ГЕС і практично завершено, затоплення процес розпочнеться 31 грудня, щоб створити озеро, яке буде в кінцевому рахунку занурити Хасанкейф, за даними державного Анатолійського інформаційного агентства.
Переїзду на ПМЖ з деяких історичних пам'яток міста, вже почалася, з владою вже переїхав 15-го століття могилу на нове місце, в двох кілометрах копітко через п'ять годин, повідомляє AFP.
Могила належить до Зейнель-Бея, Ключова фігура в ранньої Ісламської племені Ак-Коюнлу і один із багатьох, що борються за панування в Анатолії ще до приходу Османів.
Римляни, візантійці, Османи та тюркські племена всі оселилися там, залишивши свій слід у багатої історії міста.
Влада планує мати ще дев'ять пам'ятників з Хасанкейф приєднатися до могили, щоб заповнити новий "археологічний парк" до кінця року, — які, як вони сподіваються, стане головною туристичною визначною пам'яткою.
Але Хасанкейф Giri?imi Ya?atma я (на себе ініціативу, щоб зберегти Хасанкейф живий), рух створена в 2006 році для кампанії проти проекту будівництва греблі Ілісу, побоюється, що переклад кілька значущих пам'яток архітектури Хасанкейф це вплине на їх збереження.
Хасанкейф не офіційно класифікуються як Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але він сказав, щоб зустріти дев'ять з 10 критеріїв, щоб заслужити Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО статус, за даними телеграфу, і він був також оголошений "першого ступеня археологічних розкопок" Верховної Ради пам'ятників ще в 1978 році.
"Передбачуваного затоплення Хасанкейф не знищити докази на одній з найстаріших організованих населених пунктів, коли-небудь знайдених" НВО "Європа Ностра", культурної спадщини, розповів AFP.
Турецькі чиновники обіцяють історичні будівлі будуть збережені і переміщені, але місцеві жителі налаштовані скептично.
Це не просто історичні пам'ятники, які будуть знищені. "Гардіан" повідомляє, що близько 80 000 чоловік буде витіснена і через додаткові борги, взяті до покупки нових будинків, тисячі особа зубожіння
Держава пообіцяла забезпечити житлом тих, хто знищив в рамках проекту, з 710 нових будинків, побудованих у верхній частині міста. Але це мало втішає для деяких місцевих жителів.
Близько 80 000 чоловік, також будуть переміщені.
"Мені нічого не треба від держави, так що вони йдуть у свої руки з гарним Хасанкейф", - сказав місцевий житель Айваз Тунч сказав AFP.
“Я тільки прошу, що Хасанкейф залишається, як є у всій своїй красі. Я хочу, щоб туристи приїжджали, я хочу жити тут. Я не хочу, щоб місто був захоплений під водами".
Категория: Туризм